כתבה: גלית בצלאל

הזמן: איפשהו בשנת 2014

אני עומדת במטבח ומביטה על שולחן האוכל שניצב במרכזו. "הגיע הזמן לעשות כאן שינוי", זרקתי לבעלי. "נחוץ כאן אי. גדול. עם כסאות בר, כזה שישדרג את המטבח באופן דרמטי". הוא מסכים אתי. אז מאיפה מביאים אי? פוסט קצר עולה מיד לפייסבוק באחת הקבוצות של הכפר: "מחפשת נגר איכותי לייצור אי למטבח. מניסיון אישי בלבד". התגובות לא מאחרות להגיע. "סמי הרשקו האלוף" כותבים לי כמה חברים בקבוצה.

טלפון לסמי. הוא מגיע, לוקח מידות, שואל את השאלות הנכונות, מייעץ, מצייד אותנו בהמלצה על חנות לכיסאות מתאימים ו...תוך ימים ספורים מפאר את מטבחנו אי חדש, פונקציונלי ומדהים לתפארת משפחת בצלאל. 

זמן לא רב לאחר מכן, שני הדר שלנו חיפשה נגר שיבנה לה ארון גדול לחדר הילדים. היא מתייעצת איתי. "סמי, ברור" אני אומרת, ופרויקט הארון יוצא לדרך. שאלתי אותה אם הייתה מרוצה מהעבודה: "הוא נעים הליכות, מקצועי מאד, פתוח לרעיונות יצירתיים, העבודה שלו איכותית והארון הנפלא שהוא בנה לנו נשמר במצב חדש כבר שנים, אז אני מאוד מרוצה", היא אומרת.

עכשיו, כשאתם מצוידים בשתי המלצות ממקור ראשון, זה המקום לספר לכם שחוץ מאיים וארונות, סמי הרשקו הוא נגר אומן המתמחה בעצם בכל דבר הקשור לעץ – משידות, דרך ארונות מטבח וארונות אמבט ועד מדרגות עץ. אוסף הלקוחות שלו כולל בתים פרטיים לצד חברות הייטק, גני ילדים ובתי ספר, ספריות ומוסדות ציבור.

"אנחנו עובדים הרבה מאוד בשוק המוסדי", הוא אומר. "יש לנו כמה מרחבי למידה מודרניים שריהטנו מא' עד ת' במסגרת פרויקט M21 שמטרתו להתאים מבני חינוך למאה ה- 21. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם אדריכלים ומעצבים בפרויקטים גדולים ומספקים ליווי ותחזוקה שוטפת לכל פרויקט שאנחנו מבצעים".

בנגרייה הגדולה שלו המשתרעת על פני 500 מ"ר בא.ת. כדורי, סמי וחמשת עובדיו החרוצים והמקצועיים בונים, משייפים וצובעים, מהנץ החמה עד רדת יום. הם מקפידים לעבוד רק עם החומרים האיכותיים ביותר, כיאה לנגריית בוטיק מקצועית.

"אני לא מתפשר על איכות החומרים שאני עובד איתם. לכל החומרים שלנו יש תו תקן, מה שמעניק לתוצרים עמידות גבוהה לאורך זמן. הלקוחות שלנו הם כאלה שיודעים להעריך איכות ורוצים מוצר שישרת אותם נאמנה לאורך שנים, ולא משהו זול שייסדק או ישבר אחרי כמה חודשי שימוש. אנחנו מקפידים לעבוד עם העצים הטובים ביותר, לבידים ברמה הכי גבוהה, דבקים וצבעים איכותיים וציוד מדויק ומתוחכם. לפני כל פרויקט אנו בודקים היטב מהם הצרכים של הלקוח על מנת להתאים לו את המוצר שייתן לו את המענה הטוב ביותר. אצלנו, בניגוד לרשתות הגדולות שמוכרות רהיטים בייצור המוני, הלקוח יקבל רהיט או ארון בעיצוב אישי וייחודי שנבנה במיוחד בשבילו".

במסגרת התרחבות העסק, ייפתח בקרוב סניף נוסף של הנגרייה בפארק התעשייה "צבאים" שליד בית שאן, על מנת לתת מענה לקהל רחב יותר.

אז בפעם הבאה שאתם רוצים לחדש את המטבח או סתם לבנות ארון לילד, אתם יודעים לאן לפנות. 

סמי הרשקו – נגרות מעוצבת
נגריית בוטיק - א.ת. כדורי
לפרטים והזמנות: 052-8880082